Блог

Характеристика найпопулярніших сортів ожини

Характеристика найпопулярніших сортів ожини

Загальні відомості

 

Ожина сиза або ожина — Rubus caesius L. —напівчагарник висотою до 1,5 м зі сланкими або прямостоячими пагонами.

Рослина має багаторічні, потужні, повзучі кореневища, що йдуть глибоко в грунт, чим можна пояснити її посухостійкість.

Надземні пагони двох типів: однорічні вегетативні і дворічні генеративні, відмирають після другого року життя. Однорічні вигнуті пагони при зіткненні з грунтом вкорінюються. Стовбури дворічних пагонів сизі, прямостоячі з гострими дрібними шипами.

Листя яйцеподібні, великі, верхні трійчасті, Нижні пятілістние. Часто їх черешки також покриті невеликими голочками.

Квітки білі або блідо-рожеві, правильні, великі – до 3 см діаметром. Зібрані в верхівкові щитковидні суцвіття, забезпечені довгими квітконіжками. Чашолистки в кількості 5 вільні. Маточок і тичинок, нектару і пилку багато, тому комахи приділяють їм найпильнішу увагу, запилюючи рослина, і при цьому забезпечуючи врожайність.

Ягоди ожини, також як і у малини, являють собою складну кістянку. Вона міцно з'єднана між собою м'яким білим плодоніжжям. Плоди бувають круглі і конусоподібні різного забарвлення: від чорної до Червоної, пурпурової, фіолетової, жовтої і білої (в залежності від сорту).

Чагарник цвіте з травня по вересень. Ягоди дозрівають приблизно через місяць після цвітіння. У період плодоношення на одному кущі можна одночасно знайти і квітки, і плоди (як зелені, так і достиглі).  Плодоношення рослини ожини щорічно досить рясне.

 

Характеристика найпопулярніших великоплідних сортів

 

Ельдорадо - кущ з сильними, міцними, прямостоячими стеблами і никнуть верхівками. Шипи загнуті, великі, розташовані по всій довжині пагонів. Плоди близько 3 м ягоди чорні, солодко-кислі, зі специфічним ароматом;

 

Орегон - вічнозелений чагарник зі сланкими, потужними, безколючковими пагонами. Ягода дуже солодка масою до 8 грам, округла або подовжена, чорна. Сорт ранній з дуже високою врожайністю;

 

Торнофрі - один з перших безколючкових чагарників рясно квітучий біло-рожевими квітами. Утворює довгі жорсткі напівстеляться пагони. Високоврожайний і невибагливий. Ягоди темно-фіолетові іноді чорні, блискучі, тугі, вагою близько 6 грам;

 

Дарроу - один з морозостійких прямостоячих сортів. Ягоди чорні кисло-солодкі, вагою не більше 4 грам. Вирощують в основному на опорах, щоб не пошкодити пагони під вагою ягід;


Ері - пряморослий напівчагарник, пагони якого досягають до 2,5 метрів у висоту. Цвіте рясно великими білими квітами. Ягоди великі чорно-фіолетові. На смак солодкі з невеликою кислинкою і ніжним ароматом.

 

Посадка і догляд

 

Висаджують рослину навесні, коли грунт вже добре прогріта, або восени до настання морозів. Посадку виробляють на добре освітлюваному і захищеному від вітру місці. Якщо грунт удобрена, то спеціально вносити добрива не потрібно, інакше кущ на шкоду плодоношення почне бурхливо нарощувати зелень. У виснажену грунт до посадки вносять мінеральні та органічні добрива.

Пряморослі сорти висаджують на відстані 1 м, сланкі – на 1,5 м.

Догляд за садової ожиною не складний і полягає в регулярному розпушуванні грунту, поливах, прополюванні бур'янів. Посаджені саджанці поливають регулярно протягом першого місяця, а також в посушливу погоду. Плодоносні - в період інтенсивного росту і дозрівання ягід.